Vědět víc - vzdělávací portál pro zvídavé


O portálu Vědět víc

Tyto stránky jsou určeny jak těm, kteří se chtějí něco zajímavého dozvědět, tak těm, kteří jim v tom chtějí pomoci.

První skupinu tvoří zejména děti, ale mohou to být i dospělí - učíme se přeci celý život a je jedno jestli je to v rámci školy, pracovního procesu nebo jen tak ze zábavy.

Druhou skupinu představují samozřejmě učitelé, ale nejen oni. Zajímavé nápady tu najdou i rodiče, asistenti, táboroví vedoucí, lektoři kroužků či studenti přivydělávající si doučováním.

Kolik to stojí

V dnešní době všechno něco stojí (dříve to nebylo jinak a v budoucnu tomu asi jinak rovněž nebude). Svou cenu má i vzdělání - musíme stavět a udržovat školy, kupovat sešity a učebnice, platit učitele. Co by však mělo být zdarma, jsou znalosti. Je v zájmu celé společnosti předávat nabyté (někdo má i nabité) znalosti dál, především našim dětem (ať už jsou v jakémkoli věku).

A to je smysl tohoto portálu - vše co zde najdete, můžete používat pro vzdělávání své a svých blízkých. Ale protože musí server někde běžet, potřebujeme sem tam nějakou korunku. Zatím se korunky berou z reklam (není jich mnoho, snažíme se jich umisťovat nezbytné minimum). Aby se mohly reklamy zobrazovat a lidé na ně mohli občas kliknout (protože klikání na reklamy přináší nějaké drobné), jsou všechny informace připraveny on-line. Ke stažení příliš věcí nenajdete (až ne nějaké drobné výjimky).

Stránky původně vznikly na podporu zájmových kroužků - ty jsou samozřejmě placené. Účastníci těchto kroužků mohou na našem portále získat něco navíc, a to materiály ke stažení, které jsou pochopitelně bez reklam.

Chcete se podílet?

Chcete se s námi podílet na tomto portále? Máte dvě možnosti: zapojit se finančně nebo informačně (spojku nebo chápeme v matematickém slova smyslu, tedy jako nevýlučné nebo - pro nematematiky: je možné se zapojit finančně i informačně)

Finanční podpora

To je to nejjednodušší, co pro nás můžete udělat - věnujte nám nějakou korunku. Pokud se vám stránky líbí a užíváte je k vaší plné spokojenosti, můžete je podpořit pořízením prémiového členství. Po zaplacení vám zřídíme uživatelský účet a budete moci přistupovat k dalším (tzv. prémiovým materiálům). Podobně jako účastníci placených zájmových kroužků.

Informační podpora

Peněz (jak známo) není nikdy dost. Chcete-li pomoci jinak než finančně, můžete pro tyto stránky připravit nějaký zajímavý obsah. Je prakticky jedno z jakého oboru. Podstatné je, že něco umíte či znáte a chcete to předávat dále. I forma příspěvku může být různá - od textů, obrázků až po příklady či prográmky.

Tento portál však není sociální sítí a přispívání se řídí určitými pravidly:

  • veškerý obsah před zveřejněním podléhá schválení
  • váš obsah může být redakčně upraven (do podoby, která odpovídá konceptu portálu a jeho technickým parametrům)
  • na portále nemusí být zveřejněn veškerý váš obsah, některý může být zařazen do "prémiové" kategorie (tj. dostupný platícím uživatelům pro offline prohlížení)
  • váš obsah poskytujete bez nároku na finanční odměnu (v souladu s filozofií tohoto portálu - tedy všem)

Pokud se rozhodnete přispívat, zřídíme vám uživatelský účet (stejný jako mají platící uživatelé) a můžete rovněž využívat prémiové materiály.

Máte další nápady

Za všechny nápady a tipy budeme vděční. Nenechávejte si je pro sebe a dejte nám vědět.