Vědět víc - vzdělávací portál pro zvídavé


 Matematika

Matematika je bránou k ostatním přírodním vědám. Neobejdou se bez ní ani informační technologie. I když to tak nevypadá, je matematika klíčem k fungování počítačů a prakticky ke všemu, co je s nimi spojeno.

Nechceme vytvářet další čistě matematické stránky. Věříme, že klíčem ke zvládnutí matematiky je cvičení, a proto na těchto stránkách nabízíme prostředky k procvičování matematiky. Pravděpodobně se neobejdeme bez nějaké drobné teorie, ale nepůjdeme příliš do podrobností. Ty necháme učebnicím a profesorům.

Materiály, které zde naleznete mohou sloužit jak učitelům tak žákům či studentům k procvičování matematiky. Matematiku propojíme s programováním. Kromě matematiky si budete moci vyskoušet i samotné programování. Matematická cvičení zde budou realizována prostřednictvím programů, a to v jazyce BASIC (především ve variantě QB64, ale nevylučujeme i jiné varianty, zejména ty, o kterých pojednávají naše ostatní kurzy - především Základy programování I).
Chcete-li si nainstalovat prostředí pro spouštění programů, podívejte se na naše videonávody.

Výukové materiály

Aritmetika

Aritmetika se zabývá čísly. Ačkoli máme pouze 10 číslic, které se všelijak přehazují, i tak se tento obor matematiky může pěkně rozjet. Ale my nespěcháme a začínáme od začátku.

Přejít na výukové materiály